Nick: Heslo:

Registrace Domu Ztracené heslo?

Dnes má svátek: Milada       zítra: Apolena

Portál Protokoly Hlášky učitelů Hlášky studentů

Dnes je: 08. Února 2023.

Google
 
      

Střípky umění - Galerie Kratochvíle

Dne 21.3.2007 v 15:00 se uskutečnila vernisáž nazvaná Střípky umění. Vystavovali zde tři mladí začínající umělci: Břetislav Paláček (student 4. ročníku SPŠei), David Rozbroj (student 4.ročníku SPŠei) a Bára Vicanová (studentka 4.ročníku Střední školy uměleckých řemesel).

Břetislav Paláček využívá různých technik, např.: kreslení uhlem, pastelem, malba temperou, anilinovými barvami. mezi oblíbené motivy tohoto autora patří řeky, stroly ale i abstrakce. Také vytváří keramické kachle a nádoby.

David Rozbroj se zabývá ubrouskovou technikou, pomocí ní vytváří nejrůznější ozdoby, vhodné jako dekorace bytu. Má rád hodně barev a Vybírá si jen pozitivní motivyv. Jeho výtvory navozují pocity harmonie, radosti a idyly.

Bára Vicanová se věnuje hlavně kresbě, malbě, figurální kresbě a písmo. Někdy dává ráda přednost černé před pestrými barvami. Na videu se promítaly její výtvory, i ty, které v galerii nebyly vystaveny. Po maturitě chce studovat na umělecké škole v Anglii.

Venisáž byla doplněna krátkým hudebním doprovodem.
Klavírní skladbu od Ludvika van Beethovena s názvem Měsíční sonáta zahrála na klavír Nina Ptáčková. Ondřej Grycz zahrál na elektrickou kytaru s klavirním doprovodem Divku s perlami ve vlasech.

 

Výstava bude otevřena do 19.04.2007


Fotografie z vernisáže

výstava
Ing. Jaroslav Král, RNDr. Vladimír Maňas
výstava
výstava Ing. Jaroslav Král, RNDr. Vladimír Maňas výstava
 
Mária Sčasná, Bára Vicanová, Mgr. Lenka Popelková, David Rozbroj
Břetislav Paláček, David Rozbro
David Rozbroj, Bára Vicanová, RNDr. Vladimír Maňas, Břetislav Paláček, Nina Ptáčková, Mgr. Lenka Popelková
Mária Sčasná, Bára Vicanová, Mgr. Lenka Popelková, David Rozbroj Břetislav Paláček, David Rozbroj David Rozbroj, Bára Vicanová, RNDr. Vladimír Maňas, Břetislav Paláček, Nina Ptáčková, Mgr. Lenka Popelková
 

 

 

 
SPŠei     www.spsei.cz © 2006-2023 krinda ( Martin Krištof ) HTML 4.01